Szkoły kuszą ofertą

 Mimo złej kondycji finansowej szkolnictwa, żadna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie tarnowskim nie zostanie zlikwidowana. Wręcz przeciwnie – dyrektorzy szkół robią wszystko, by wzbogacić i poszerzyć ofertę edukacyjną.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie przedstawiona została nowa oferta edukacyjna na rok szkolny 2012/2013 dla absolwentów gimnazjów. Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z Wojnicza, Tuchowa oraz Skrzyszowa przekonywali, że szkoły oferują coraz ciekawsze i, co więcej, perspektywiczne kierunki nauczania.

W Wojniczu, w wyniku porozumienia z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej powstanie klasa dla przyszłych strażników, z którymi zajęcia poprowadzi emerytowany pracownik straży granicznej z uprawnieniami pedagogicznymi. W skrzyszowskim technikum uruchomiona zostanie klasa o profilu spedycyjno-handlowym, w Tuchowie klasa przygotowująca do pracy w służbie więziennej. We wszystkich szkołach kontynuowana będzie nauka w klasach cieszących się niesłabnącym powodzeniem – policyjnych, pożarniczych, wojskowych.

Edmund Juśko, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie zapewnił, że mimo złej sytuacji finansowej szkolnictwa w całym kraju, z edukacyjnej mapy powiatu tarnowskiego nie zniknie ani jedna szkoła ponadgimnazjalna.

Powiat tarnowski sfinansował także generalny remont nowych pomieszczeń szkoleniowych Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie. Nowa baza lokalowa powstała w budynku Ochotniczego Hufca Pracy. SCE zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli, organizacją kursów kwalifikacyjnych i szkoleń, a także prowadzi działalność wydawniczą i popularyzatorką. Od 2010 roku na mocy porozumienia z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II prowadzi w Tarnowie studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, logopedii korekcyjnej, terapii pedagogicznej oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Wicestarosta Mirosław Banach poinformował również o decyzji Rady Powiatu Tarnowskiego, dotyczącej bezpłatnego przekazania działki dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na potrzeby rekreacyjno-sportowe. Jak zauważył wicestarosta, w tarnowskiej PWSZ studiują w dużej mierze uczniowie z terenu powiatu tarnowskiego. Dwudziestoarowa działka o wartości 200 tysięcy złotych będzie więc skromnym wkładem powiatu w rozwój największej wyższej uczelni w regionie tarnowskim.

22.02.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |