Wyniki bez wyników

 Urzędnicy Urzędu Gminy Pleśna dokonali samooceny. Wydawałoby się, że nic prostszego – wystarczy o to i o owo popytać petentów i od czasu do czasu zdobyć się na samodzielny wysiłek myślowy. A jednak okazuje się, że samoocena to proces skomplikowany, długotrwały i finansochłonny.

 

W Urzędzie Gminy Pleśna zakończyła się samoocena pracy urzędu i urzędników, o czym urząd poinformował mieszkańców na swojej oficjalnej stronie internetowej. Jednak konia z rzędem temu, kto z tej informacji dowiedział się, czym się ta wytężona praca zakończyła i co siedmioosobowa(!) grupa samooceny ostatecznie ustaliła.

Z informacji jasno wynika jedno – samoocena to proces skomplikowany, długotrwały, trudny i bez szkolenia ani rusz. A jeżeli nawet wyszkoleni już członkowie grupy samooceny samoocenią, że coś jest nie tak, to bez projektu, dofinansowanie i konsultacji i tak nic się z tym zrobić nie da.

Próby streszczenia informacji dały następujący obraz: po stosownych warsztatach, grupa samooceny dokonała samooceny urzędu, której wynikiem jest sprawozdanie z wyników, na podstawie którego przygotowywany jest projekt na dofinansowanie realizacji działań doskonalących pracę i poprawiających owe wyniki.

Aby nie być gołosłownym, publikujemy poniżej tekst ze strony urzędu gminy.

 

ZAKOŃCZONA SAMOOCENA NASZEGO URZĘDU

Urząd Gminy Pleśna przystąpił do projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem projektu było przeprowadzenie samooceny, której wynikiem jest ustalenie obszarów wymagających usprawnień oraz mocnych stron działania urzędu. W ramach projektu powołano siedmioosobową grupę samooceny, w skład której weszli pracownicy urzędu. Członkowie tej grupy uczestniczyli w warsztatach dotyczących przeprowadzenia samooceny. Następnym etapem były spotkania, którym przewodniczył Pan Rafał Wdowicz z firmy F5 Konsulting będącej partnerem projektu. W trakcie spotkań przeprowadzano samoocenę urzędu, której wynikiem jest sprawozdanie z wyników samooceny, na podstawie których powstały plany doskonalenia pracy w Urzędzie Gminy Pleśna. Obecnie Gmina Pleśna wraz z Gminami: Zakliczyn, Wojnicz, Szczurowa i Radłów przygotowuje projekt na dofinansowanie realizacji działań doskonalących pracę urzędu, które są wynikiem przeprowadzonej samooceny.

28.02.2012
Komentarze:
maciek: 28.02.2012
To są jakieś jaja :) Gmina Pleśna jest jedną z \"najbogatszych gmin w urządników\"- Stanisław Sorys-były wice wojewoda małopolski,pan Aleksandre Grad-były minister skarbu, Pani Urszula Gacek-była eurodeputowana,a w gminie nic się nie dzieje,na nic nie ma pieniędzy.Urzędnicy siedzą tam i mam wrażenie z wielką łaską przyjmują petentów.. szkoda,pozazdrościć tylko np gminie Wierzchosławice zaradności
Janowice: 28.02.2012
W urzędzie w Pleśnej żaden urzędnik nie powie nic na drugiego. Według nich napewno wszystko jest bardzo dobrze. Trudno tylko cokolwiek załatwić bo nik nic nie wie razem z wójtem.
Zajad: 28.02.2012
Pleśna zawsze miała pecha do wójta. A jaki pan taki kram
gość: 29.02.2012
Urzędniczy bełkot. Tak to wygląda niestety w każdym urzędzie. Informacja bez informacji a motłoch nie wie że się dzieje.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |