Porażka koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów przegrali na własnym parkiecie mecz ligowy z Turem Bielsk Podlaski 79:85. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi ósmą lokatę.

Koszykarze Unii Tarnów ulegli w ligowym pojedynku na własnym parkiecie wyżej notowanemu Turowi Bielsk Podlaski 79:85. Goście od początku objęli prowadzenie i wygrali pierwszą kwartę różnicą trzech punktów - 17:14. W drugie kwarcie tarnowianie zagrali skuteczniej, najpierw doprowadzili do remisu, później po raz pierwszy objęli prowadzenie 23:21, ale na przerwę obydwie drużyny schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu gości.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po trzech kwartach prowadzili różnicą sześciu punktów. Ostatnią część meczu lepiej zagrali tarnowianie, w pewnym momencie strata zniwelowana została do trzech punktów. Ostatecznie jednak czwarta kwarta zakończyła się remisem, a cały mecz wygraną gości. Unia zajmuje w tabeli II ligi ósmą lokatę, a cztery kolejne spotkania ligowe tarnowianie zakończyli porażkami.

Unia Tarnów – Tur Bielsk Podlaski 79:85 (14:17, 25:23, 16:21, 24:24)

Punkty dla Unii: Zych 17, Szewczyk 17, Put 14, Cygan 10, Uriasz 10, Niemczura 6, Grys 3, Wojciechowski 2