Nieudana inauguracja

Zespół Termaliki Bruk-Bet Nieciecza przegrał wyjazdowy pojedynek z Arką Gdynia 0:1, mimo dobrej gry. Niecieczanie z dorobkiem 37 punktów zajmują w tabeli I ligi trzecią lokatę, ale tracą do lidera już siedem punktów. Kolejny mecz Termalika rozegra na własnym boisku z Polonią Bytom.

Nie udał się piłkarzom Termaliki Bruk-Bet Nieciecza wyjazd do Gdyni. Niecieczanie przegrali pierwszy wiosenny mecz ligowy 0:1, choć zagrali dobry mecz i bliscy byli odniesienia przynajmniej remisu.

Gospodarze od początku grali ofensywnie, w pierwszej połowie stworzyli kilka dogodnych sytuacji pod bramką gości, na szczęście dla przyjezdnych żadnej z nich nie udało im się wykorzystać.

W tej części gry piłkarze z Niecieczy zaledwie kilka razy przedarli się pod bramkę Arki, a najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał Dariusz Pawlusiński, który jednak posłał piłkę obok bramki.

Po przerwie niecieczanie zagrali odważniej i mogli zdobyć gola w 58 minucie, gdy sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Trafarski. Gdynianie zdobyli decydującą bramkę w 77 minucie, gdy Sebastian Nowak zbyt krótko wybił piłkę po dośrodkowaniu. Piłka trafiła pod nogi Jędrzejowskiego, a ten z kilku metrów trafił do siatki.

Goście do końca starali się obrobić stratę, ale dobrze grający w obronie gospodarze nie pozwolili odebrać sobie wygranej.

Termalika Bruk-Bet ma po 21 spotkaniach 37 punktów i zajmuje w tabeli I ligi trzecią lokatę. Niecieczanie tracą do lidera – Pogoni Szczecin – siedem punktów, do wicelidera – Zawiszy Bydgoszcz – trzy. Kolejny mecz drużyna z Niecieczy rozegra na własnym boisku, a jej rywalem będzie Polonia Bytom.

Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0)

Bramka: Jędrzejowski (77 min.)
Żółte kartki: Jarun - Baran

Termalica: Nowak - Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki, Pawlusiński, Baran, Lipecki, Biskup (84 min. Drozdowicz), Rybski, Trafarski (84 min. Szczoczarz)

Sędziował: J. Rynkiewicz (Szczecin), widzów ok. 3 500