Siatkarki z brązem

Siatkarki AZS PWSZ Tarnów wywalczyły brązowy medal Małopolskiej Ligi Akademickiej i tym samym powtórzyły wynik ubiegłoroczny. W turnieju finałowym fazy play-off Ligi rozegranym 19 marca w Krakowie, akademiczki z Tarnowa pokonały AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 3:0.

Siatkarki AZS PWSZ Tarnów rywalizowały o medale Małopolskiej Ligi Akademickiej. Walkę o złoty medal tarnowskie studentki przegrały z AZS AGH Kraków i o brąz przyszło im się zmierzyć z AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przeciwnik był wymagający - drużyna UJ w walce o pierwszą czwórkę Ligi pokonała AZS PWSZ Nowy Sącz oparty na zawodniczkach Sandecji, a w półfinale sporo krwi napsuła reprezentacji AWF Kraków.

W rywalizacji o trzecie miejsce górą jednak były studentki z Tarnowa. Pierwszy set zakończył się wygraną tarnowianek 25:8, w drugiej partii walka się wyrównała, AZS UJ prowadził nawet 9:6, długo utrzymywał się remis (12:12, 15:15, 17:17), finisz należał jednak do tarnowianek, które zwyciężyły 25:21. Trzeciego seta AZS PWSZ Tarnów wygrał 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Złoto zdobyła drużyna AZS AGH Kraków, która pokonała AZS AWF Kraków.

AZS UJ – AZS PWSZ Tarnów 0:3 (8:25, 21:25, 17:25)

PWSZ: Sysło, Klaczek, Wieloch, Giża, Styrkowiec, Kloch oraz Wojcieczek, Flasińska, Tyrka, Olipra. Trener: Jan Salamon.