Porażka siatkarek

W trzecim spotkaniu pierwszej rundy play-off, siatkarki PWSZ Jedynki Tarnów ponownie okazały się słabsze od zawodniczek Tomasovii Tomaszów Lubelski. Po emocjonującym meczu tarnowianki przegrały we własnej hali po tie-breaku i tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw uległy Tomasovii 0:3.

Siatkarki PWSZ Jedynka Tarnów przegrały kolejny mecz ligowy, tym razem przegrywając w pięciu setach we własnej hali w Tomasovią Tomaszów Lubelski. Przyjezdne wygrały pierwszego seta 25:23, chociaż na prowadzenie wyszły dopiero przy wyniku 19:18. W drugim lepsze okazały się tarnowianki, które wygrały za sprawą udanych ataków Sylwii Styrkowiec i Agnieszki Brzezińskiej 25:22.
Trzeci set był koncertem błędów i pomyłek z obu stron, partia ta zakończyła się ostatecznie wygraną gości 25:18. Czwartego seta wygrały ponownie tarnowianki, doprowadzając do tie-breaka.
W piątym secie obydwa zespoły walczyły „punkt za punkt”. Przy stanie 14:13 Tomasovia miała piłkę meczową, która zakończyła punktem. PWSZ Jedynka przegrała tie-breaka 13:15 i tym samym cały mecz 2:3.
Mecz ten nie zakończył walki o utrzymanie w II lidze. 31 marca tarnowianki we własnej hali rozegrają dwa spotkania z przegranym pary Dalin Myślenice – MKS MOS Wieliczka, a stawką rywalizacji do trzech zwycięstw będą baraże o utrzymanie w lidze.

PWSZ Jedynka Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:23, 13:15)
PWSZ Jedynka: Brzezińska, Wieloch, Madzia, Wyroba, W. Sysło, Styrkowiec, Jachym, Klaczek, M. Sysło, Gębiś, Kosałka, Stolarz