Rekord koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów zdobyli w meczu ze Staco Niepołomice 108 punktów, ale przegrali ten ligowy pojedynek. Unia zajmuje w tabeli II ligi 10 lokatę.

Wyjazdow pojedynek ligowy koszykarzy Unii Tarnów ze Staco Niepołomice zakończył się porażką tarnowian 108:126. Obydwa zespoły postawiły na atak, stąd rekordowy wynik pojedynku. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym, ale już na przerwę gospodarze schodzili prowadząc pięcioma punktami. Po przerwie tarnowianie odrobili część strat, jednak w końcówce spotkania skuteczniejsi okazali się gospodarze.
Unia zajmuje po 23 kolejkach 10 miejsce w tabeli II ligi i ma minimalne szanse awansu do rozgrywek play-off. Ostatni mecz fazy zasadniczej tarnowianie rozegrają z Limbachem Limanowa.

Staco Niepołomice - Unia Tarnów 126:108 (32:32, 28:23, 25:28, 41:25)
Punkty dla Unii: Szewczyk 35, Zych 24, Put 17, Cygan 16, Grys 12, Łaszewski 4, Wojciechowski 0, Niemczura 0