Lekcje przyszłości już dziś

 Transmisje on-line z obserwatoriów Polskiej Akademii Nauk, statków badawczych, laboratoriów, a także z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają licealistów w Radłowie. Szkoła została zakwalifikowana do największego w Polsce projektu naukowego „Eduscience”.


Czat z naukowcem z zamku w Książu, lekcja on-line transmitowana z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie, samodzielne lokalizowanie na niebie satelitów i nocleg w kajucie na statku Horyzont II – to realne perspektywy, jakie otwierają się przed uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Radłowie. Szkoła przeszła pomyślnie rekrutację i została zakwalifikowane do największego w Polsce projektu naukowego „Eduscience”.

Radłowskie liceum znalazło się wśród 250 szkół wybranych do projektu spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszonych. W całym województwie małopolskim zostały zakwalifikowane tylko 3 licea: LO w Radłowie, II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach i  Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu.

Realizacja projektu rozpoczęła się już w marcu i trwać będzie do listopada 2014 roku. W Radłowie projekt prowadzony będzie w klasach z rozszerzoną matematyką oraz biologią i geografią. Młodzi ludzie nie tylko poznają najnowocześniejsze technologie informacyjne, ale będą mieć możliwość „żywego” kontaktu ze światem nauki poprzez transmisje on-line. W trakcie realizacji projektu zorganizowanych zostanie 12 festiwali naukowych oraz co najmniej 32 pikniki naukowe w zakresie nauk przyrodniczych. Z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, które powstaną jako produkty finalne projektu po zakończeniu testowania, będą mogły korzystać wszystkie szkoły w Polsce. Udział młodzieży w tego typu projekcie jest bezcenny, ale nie bez znaczenia jest także fakt, że szkoła otrzyma tablicę interaktywną z oprogramowaniem, zestaw do monitoringu przyrodniczego, dostęp do platformy e-learningowej wraz z transmisjami on-line z obserwatoriów naukowych Polskiej Akademii Nauk, dostęp do materiałów multimedialnych, wycieczki do instytutów naukowych oraz udział w festiwalach i piknikach naukowych

 

30.03.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |