Porażka na zakończenie

W ostatnim spotkaniu ligowym obecnego sezonu, koszykarze Unii Tarnów przegrali we własnej hali z Limblachem Limanowa 83:85.W ten sposób tarnowianie zakończyli rozgrywki ligowe na 10 pozycji w tabeli i utrzymali się w II lidze.

Po wyrównanym spotkaniu koszykarze tarnowskiej Unii ulegli na własnym parkiecie w ostatnim w tym sezonie spotkaniu ligowym ekipie Limblachu Limanowa 83:85. W pierwszej kwarcie przeważali gospodarze, którzy w pewnym momencie prowadzili już 24:16. Goście w końcówce tej części gry odpowiedzieli jednak celnymi rzutami za trzy punkty i po 10 minutach było wynik brzmiał 26:22 dla tarnowian.
Goście po raz pierwszy objęli prowadzenie przy stanie 32:33. Unia jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie, ale po pierwszej połowie wynik był korzystny dla limanowian, którzy prowadzili różnicą czterech punktów - 46:42.
W połowie trzeciej kwarty gospodarze jeszcze prowadzili 56:55, ale na 10 minut przed końcem meczu było już 68:60 dla gości.
Największą przewagę Limblach osiągnął w czwartej kwarcie, gdy prowadził już różnicą 15 punktów - 75:60. Tarnowianie ambitnie jednak odrabiali straty, ale na dwie minuty przed końcem goście prowadzili 84:75. Drużynie z Tarnowa udało się jedynie zmniejszyć stratę do dwóch punktów.
Tarnowianie zakończyli rozgrywki ligowe na 10 miejscu. W ten sposób cel, jakim było utrzymanie się w lidze, został osiągnięty, jednak warto odnotować, że do udziału w play-off zabrakło tylko dwóch punktów.

Unia Tarnów – Limblach Limanowa 83:85 (26:22, 16:24, 18:22, 23:17)
Punkty dla Unii: Szewczyk 20, Cygan 17, Uriasz 15, Zych 12, Niemczura 8, Grys 7, Łaszewski 2, Mróz 2, Wojciechowski 0, Malinowski 0