Trzecia wygrana i kolejne punkty Unii

Zespół tarnowskiej Unii wywalczył kolejne trzy punkty w ligowej rywalizacji. Tym razem tarnowianie pokonali na wyjeździe ekipę Orlicza Suchedniów 1:0. Unia ma obecnie 42 punkty – tyle samo co lider – i zajmuje w tabeli III ligi drugie miejsce.

Trzecie zwycięstwo odnotowali wiosną piłkarze Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie zasłużenie pokonali na wyjeździe Orlicza Suchedniów 1:0.

W pierwszej połowie kibice nudzili się na trybunach, a piłkarze niewiele zaprezentowali na murawie. Dopiero w drugiej połowie goście przejęli inicjatywę, już w 49 minucie do siatki Orlicza mógł trafić Pawlak, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później w zamieszaniu pod bramką gospodarzy piłkę uderzaną przez Matrasa dobił skutecznie Wróbel.

Po tej wygranej Unia ma 42 punkty zdobyte w 19 spotkaniach. Tarnowianie zajmują drugie miejsce w tabeli, prowadzi nadal Szreniawa Nowy Wiśnicz, mając tyle samo punktów. Kolejny mecz Unia rozegra 7 kwietnia na własnym boisku z Juventą Starachowice.

Orlicz Suchedniów – Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Wróbel (54 min.)
Żółte kartki: Zakowicz - Furmański, Kazik

Unia: Libera - Jamróg, Furmański, Pawlak, Węgrzyn, Radliński (80 min. Ślęzak), Kostecki, Kazik, Matras (75 min. Wilk), Wróbel (70 min. Sojda), Popiela (89 min. Adamski)