Wygrana lidera

Drużyna Okocimskiego Brzesko zainkasowała kolejne punkty w II lidze wygrywając w Niepołomicach z Puszczą 1:0. Okocimski prowadzi w tabeli z 50 punktami i ośmioma punktami przewagi nad Stomilem Olsztyn. Kolejnym rywalem zespołu z Brzeska będzie Pelikan Łowicz.

Trzy punkty przywieźli z Niepołomic piłkarze Okocimskiego Brzesko. Drużyna Krzysztofa Łętochy zasłużenie, po emocjonującym pojedynku pokonała Puszczę 1:0.

Przewaga gości zaczęła się rysować po kwadransie gry, początkowo jednak nie przełożyło się to na efekt bramkowy.

W drugiej połowie pierwsze okazje bramkowe wypracowali piłkarze Puszczy, najpierw jednak Pawłowicz zablokował uderzenie Kałata, a w chwilę później z kilku metrów nie trafił do siatki Olszak.

Goście odpowiedzieli akcją Łytwyniuka i Trznadla, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w bramkę. Wreszcie, w 65 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Smółka, podał jednak do Darmochwała, a ten skierował piłkę do siatki. Bramkę w Niepołomicach mógł jeszcze zdobyć Tomasz Ogar, ale po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy.

Okocimski zdecydowanie prowadzi w tabeli II ligi, mając 50 punktów i osiem punktów przewagi nad Stomilem Olsztyn. Kolejny mecz zespół z Brzeska rozegra u siebie z Pelikanem Łowicz.

Puszcza Niepołomice – Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)

Bramka: Darmochwał (65 min.)

Żółte kartki: Janik - Mieczkowski

Okocimski: MieczkowskiWawryka, Urbański, Jacek, Pawłowicz, Oświęcimka (89 min. Krzak), Dynarek, Darmochwał, Łytwyniuk, Trznadel (81 min. Wojcieszyński), Smółka (77 min. Ogar), Kozioł, Cegliński, Baliga, Szymonik

Sędziował: G. Pożarowszczyk (Lublin), widzów: 700