Wygrana na szczycie

W meczu na szczycie pierwszoligowej tabeli Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała w Szczecinie po bardzo emocjonującym meczu miejscową Pogoń 2:0. Niecieczanie nadal zajmują w tabeli I ligi drugą lokatę, mając 42 punkty i jeden punkt straty do lidera. Kolejnym rywalem Termaliki będzie Warta Poznań.

Trzy punkty wywieźli z boiska lidera piłkarze Termaliki Bruk-Bet. Niecieczanie zagrali przede wszystkim efektywnie w obronie, już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, dopiero jednak po kwadransie gry w pole karne Pogoni zagrał Szałęga, obrońca odbił piłkę pod nogi Pawlusińskiego, a ten z 10 metrów trafił do siatki.

Gospodarze mogli wyrównać kwadrans później, ale piłka po strzale Sotirovicia minęła słupek bramki gości. Jeszcze większego pecha miał tuż przed przerwą Budka, który trafił w poprzeczkę bramki Bruk-Betu.

Co nie udało się przed przerwą gospodarzom, zrealizowali na początku drugiej połowy goście. Tym, razem Pawlusiński zagrał do Drozdowicza, ten wykorzystał kiks obrońcy i strzałem w krótki róg ustalił wynik meczu.

Z czasem coraz większą przewagę osiągnęli gospodarze, którzy nie potrafili jednak zmniejszyć rozmiarów porażki. Najbliżej byli w 68 minucie, gdy piłka odbiła się od poprzeczki bramki Nowaka i od murawy. Gospodarze domagali się uznania gola, sędzia jednak uznał, że piłka odbiła się przed linią bramkową.

Drużyna z Niecieczy zajmuje w tabeli I ligi drugą lokatę. Po 23 kolejkach nieciaczanie mają 43 punkty, punkt straty do lidera – Pogoni Szczecin i dwa punkty przewagi nad Zawiszą Bydgoszcz.

Kolejny mecz Termalica rozegra u siebie z Wartą Poznań.

Pogoń Szczecin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (0:2) (0:1)
Bramki: Pawlusiński (15 min.), Drozdowicz (48 min.)
Żółte kartki: Rogalski - Baran, Piątek, Trafarski

Bruk-Bet: Nowak - Kubowicz, Czerwiński, Pleva, Piątek, Pawlusiński, Lipecki, Baran (82 min. Trafarski), Rybski, Szałęga (90 min. Kowalski), Drozdowicz (90 min. Szczoczarz)

Sędziował: P. Wasilewski (Kalisz), widzów 4 tys.