Tarnowianie z pucharami

W sobotę 31 marca w Rzeszowie tarnowskie załogi Speed Race Tarnów Racing Team uczestniczyły w Turystyczno-Nawigacyjnym Rajdzie Samochodowym „Wiosna 2012”. Rajd był trzecią rundą Turystycznego Pucharu Polski, oraz pierwszą rundą Nawigacyjno-Turystycznych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. W imprezie wzięło udział sześć załóg z Tarnowa.

Sześć załóg reprezentowało Speed Race Tarnów Racing Team na pierwszym w tym sezonie rajdzie „Wiosna 2012” w stolicy Podkarpacia.
Meta pierwszego odcinka zlokalizowana była na parkingu przy międzynarodowym porcie lotniczym, przed startem do drugiego odcinka uczestnicy rozwiązywali test BRD. Drugi odcinek liczył 44 kilometry, trasa biegła m.in. drogami krętymi z nawierzchnią szutrową oraz drogami leśnymi. Na mecie rajdu w Sokołowie Małopolskim sprawdzono wiedzę kierowców w teście turystycznym.

W klasyfikacji zawodów na trzecim miejscu rodzinnego podium znalazła się tarnowska załoga Marta Bąk i Adam Bąk, ustępując pola jedynie dwóm załogom z Rzeszowa. Czwarte miejsce zajęła trzyosobowa załoga: Mateusz Kocerba i Jarosław Wawrzkiewicz wspierani przez Dorotę Koprowską, na siódmym miejscu ukończyli rajd Łukasz Kocoł z Agnieszką Wawrzkiewicz, ósmą lokatę wywalczyli Rafał Kiwior i Grzegorz Gondek. Dwie pozostałe załogi uplasowały się na początku drugiej dziesiątki, a w klasyfikacji drużynowej tarnowski team zajął drugie miejsce za Automobilklubem Rzeszowskim.
Kolejna runda Turystycznego Pucharu Polski rozegrana zostanie 14 kwietnia.