Edyta Ropek siódma, Jędrzej Komosiński dziewiąty

W rozegranej w sobotę 14 kwietnia pierwszej tegorocznej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek wywalczyła dobre siódme miejsce. Na dziewiątym miejscu rywalizację mężczyzn zakończył Jędrzej Komosiński (PGNiG KU AZS PWSZ Tarnów).

Za nami pierwsza eliminacja Pucharu Świata w popularnej konkurencji wspinaczki na czas, która odbyła się w Chinach, w miejscowości Chongqing. W rywalizacji udział wzięło 32 zawodników z Rosji, Ukrainy, Czech, Chin i Polski. Reprezentanci polski zdobyli pierwsze punkty rankingowe, cała piątka awansowała do finałowej szesnastki, niestety żadnemu nie udał się awans do ścisłego finału

W rywalizacji kobiet najlepszy wynik zanotowała Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin, zajmując piąte miejsce, Edyta Ropek wywalczyła siódmą lokatę, zaś Monika Prokopiuk ze Skarpy Lublin uplasowała się na 10 pozycji.

Wśród mężczyzn najlepiej wypadł Łukasz Świrk (niezrzeszony), który wywalczył szóste miejsce, natomiast Jędrzej Komosiński z PGNiG KU AZS PWSZ Tarnów zajął dziewiątą pozycję. - Jestem zadowolona z swojego startu. Mimo braku podium, udało mi się zrealizować zakładane na te zawody cele. W finale uzyskałam bardzo dobry czas 9,55 sekundy, moja rywalka była szybsza i to ona awansowała do finałowej czwórki. Teraz koncentruję się na przygotowaniu do kolejnych edycji pucharu oraz mistrzostw świata w Paryżu – skomentowała swój start Edyta Ropek

Podium kobiet zdominowały Rosjanki, zwyciężyła Alina Gaydamakina, przed Marią Krasaviną i Natalią Titową. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Rosjanin Dmitrii Timofeev, przed Czechem Liborem Hrozą i reprezentantem gospodarzy Qixin Zhongiem.

Kolejna eliminacja Pucharu Świata na czas odbędzie się w dniach 12-13 lipca we francuskim Chamonix.