Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni Unii Control Process Tarnów pokonali na wyjeździe Siódemkę Chełmek 31:26 w kolejnym meczu II ligi piłki ręcznej. Tarnowianie prowadzą w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad Wisłą Sandomierz.

Kolejne punkty przywieźli z wyjazdu do Chełmka szczypiorniści Unii Control Process Tarnów. Tarnowianie pokonali Siódemkę 31:26, zapewniając sobie bezpieczną przewagę już w pierwszej połowie.

Gospodarze pierwsi zdobyli bramkę, ale na tym ich przewaga się zakończyła. Unia szybko wyszła na prowadzenie 3:1, później 6:3. Jeszcze na kilka minut przed przerwą wynik brzmiał 10:11, ale w końcówce pierwszej połowy tarnowianie zaczęli powiększać przewagę i ta część gry zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie spotkanie wyglądało podobnie. Gospodarzom udało się zniwelować straty do czterech bramek, ale do końca nie byli w stanie nawiązać równiej walki z przyjezdnymi.

Unia Control Process prowadzi w tabeli II ligi mając 42 punkty po 24 spotkaniach. Dwa punkty mniej ma SPR Wisła Sandomierz

Siódemka Chełmek – Unia Control Process Tarnów 26:31 (12:17)

Bramki dla Unii: Bieś 7, Grzesik 6, Janus 6, Sokół 3, Święcicki 4, Niedojadło 2, Siedlik 1, Sygnarowicz 1, Michalik 1