Jedną nogą w pierwszej lidze

Okocimski Brzesko pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki i piłkarze z Brzeska mogą już czuć się zwycięzcami drugoligowej rywalizacji. Przewaga Okocimskiego nad Stomilem Olsztyn wzrosła do 14 punktów. W kolejnym spotkaniu lider będzie pauzował.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko powoli witają się z pierwszą ligą. Kolejny krok do awansu uczynili pokonując na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Jedyną, ale za to bardzo efektowną bramkę, zdobył w 11 minucie Wojciech Wojcieszyński.

Goście starali się jak mogli, najbliżej wyrównania był w 40 minucie Makowski, ale Mieczkowski obronił jego strzał. Z kolei w 49 minucie, po uderzeniu Trznadla, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Świtu.

Okocimski nie zagrał efektownie, ale wystarczająco skutecznie, by powiększyć przewagę nad Stomilem Olsztyn do 14 punktów, po tym, gdy olsztynianie przegrali w Rzeszowie. Trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice traci do lidera 19 punktów.

W najbliższej kolejce zespół z Brzeska będzie pauzował, ale i tak zainkasuje kolejne punkty z tytułu walkowera w spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Okocimski Brzesko – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

Bramka: Wojcieszyński (11 min.)

Żółte kartki: Wiśniewski, Drwęcki, Gmitrzuk, Makowski

Okocimski: Mieczkowski, Szymonik, Jacek, Urbański, Wawryka, Oświęcimka (90 min. Krzak), Dynarek, Wojcieszyński (78 min. Baliga), Łytwyniuk (69 min. Pyciak), Trznadel (56 min. Ogar), Smółka

Sędziował: R. Greń (Rzeszów), widzów 800