Remis w Gliwicach

Termalika Bruk-Bet Nieciecza kolejny trudny, wyjazdowy pojedynek zakończyła podziałem punktów. Tym razem drużyna z Niecieczy zremisowała w Gliwicach z Piastem 1:1. Po 25 kolejkach spotkań podopieczni Dusana Radolskyego prowadzą w tabeli I ligi mając 45 punktów, tyle samo, co Pogoń Szczecin. W kolejnym meczu niecieczanie zmierzą się u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Po 30 sekundach spotkania Piasta Gliwice z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza gospodarze prowadzili 1:0. Mimo to niecieczanie nie zrezygnowali ze zdobycia punktu na trudnym terenie i warto było się starać, bo mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 1:1.

W pierwszej połowie nie udało się doprowadzić do wyrównania, mimo przewagi gości. Dopiero w 51 minucie strzałem z kilkunastu metrów, bramkarza Piasta pokonał Krzysztof Lipecki.

Mecz był ładnym widowiskiem, kibice nie mogli narzekać na brak emocji, a dla przyjezdnych najważniejszy był zdobyty punkt.

Termalika Bruk-Bet prowadzi w tabeli I ligi. Niecieczanie mają tyle samo punktów co Pogoń Szczecin i dwa więcej niż Piast Gliwice. W kolejnym spotkaniu rywalem Bruk-Betu będzie Sandecja Nowy Sącz. Mecz rozegrany zostanie w środę w Niecieczy.

Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: Kędziora (1 min.) - Lipecki (51 min.)
Żółte kartki: Lisowski - Kowalski, Baran
Bruk-Bet: Nowak - Kowalski, Czerwiński, Pleva, Jarecki, Pawlusiński, Lipecki, Baran, Rybski (90 min. Kubowicz), Szałęga (76 min. Szczoczarz), Drozdowicz (90 min. Metz)
Sędziował: M. Szrek (Kielce), widzów: 6 tys.