Olsztyn zdobyty

Zespół Okocimskiego Brzesko pokonał na wyjeździe wicelidera II ligi Stomil Olsztyn 2:1. Zespół z Brzeska, który już świętował awans do I ligi, ma 15 punktów przewagi na Stomilem. W następnej kolejce Okocimski będzie pauzował.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko po raz kolejny potwierdzili swoja hegemonię w II lidze piłkarskiej. Brzeszczanie pokonali na wyjeździe wicelidera tabeli Stomil Olsztyn 2:1.

Pierwszego gola dla gości zdobył w 17 minucie Piotr Darmochwał efektownym uderzeniem pod poprzeczkę z odległości 10 metrów. Kilkanaście minut później było już 0:2. Rzut wolny egzekwował Łytwyniuk, bramkarz Stomilu wypuścił piłkę z rąk, a ta wtoczyła się do siatki. Tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie mógł podwyższyć Wojcieszyński, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Po przerwie obraz gry wyglądał nieco inaczej. W 58 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Jacka na Suchockim i ukarał piłkarza Okocimskiego czerwoną kartką. Kontaktowego gola zdobył z karnego Łukasik, a grający w przewadze gospodarze zaczęli atakować coraz śmielej bramkę Mieczkowskiego. Okocimskiemu dopisało szczęście, gdyż dwa razy piłkarze z Olsztyna trafili w słupek bramki gości, raz w poprzeczkę, a kilka minut przed końcem meczu sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Suchocki.

Przewaga Okocimskiego nad Stomilem wzrosła po tej wygranej do 15 punktów. W następnej kolejce ligowej zespół z Brzeska pauzuje

Stomil Olsztyn – Okocimski Brzesko 1:2 (0:2)

Bramki: Łukasik (59 min. karny) – Darmochwał (17 min.), Łytwyniuk (36 min.)

Żółte kartki: FilipekSzymonik, Urbański, Pyciak, czerwona kartka: Jacek

Okocimski: Mieczkowski - Szymonik, Jacek, Urbański, Wawryka, Pyciak (66 min. Baliga), Dynarek, Wojcieszyński (62 min. Cegliński), Łytwyniuk, (46 min. Oświęcimka), Darmochwał (83 min. Wieczorek), Smółka

Sędziował: P. Malec (Łódź), widzów 3 tys.