Unia z charakterem

Piłkarze Unii Tarnów okazali się lepsi w bezpośrednim pojedynku z wiceliderem tabeli III ligi Popradem Muszyna. Tarnowianie wygrali 1:0 i powiększyli przewagę nad kontrkandydatem do awansu. W najbliższej kolejce zespół z Mościc zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz.

Dawno w Tarnowie nie było takich piłkarskich emocji. Unia będąca liderem III ligi małopolsko – świętokrzyskiej podejmowała wicelidera, Poprad Muszyna. Tarnowianie przed rozpoczęciem pojedynku mieli cztery punkty przewagi nad rywalami.

Początek meczu był spokojny, dopiero w 16 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, ale Kazik uderzył zbyt lekko, by pokonać bramkarza Popradu. .

W 28 minucie w pole karne dośrodkował Matras, Radliński odegrał do Łukasza Popieli, a ten z bliskiej odległości głową skierował piłkę do siatki. Zdobywca bramki mógł niedługo potem podwyższyć rezultat, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Goście zaatakowali dopiero po przerwie, ale choć dłużej posiadali piłkę, byli mało efektywni. W 72 minucie na bramkę Unii uderzał Plata, ale minimalnie chybił, a kilka minut później uderzenie głową Podgórniaka obronił Tomasz Libera.

W odpowiedzi na bramkę gości uderzał Kamil Pawlak, ale piłka minęła słupek.

Po wygranej Unia prowadzi w tabeli z 54 punktami i ma siedem punktów przewagi nad Popradem i osiem nad Szreniawą Nowy Wiśnicz. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek. W najbliższej tarnowian czeka ciężki wyjazd do Małogoszczy na pojedynek z Wierną.

Unia Tarnów – Poprad Muszyna 1:0 (1:0)

Bramka: Popiela (28 min.)

Żółte kartki: Szczerba - Plata, Szczepanik, Polański

Unia: Libera - Witek, Furmański, Pawlak (90 min. Jamróg), Węgrzyn, Radliński (88 min. Wilk), Kostecki, Kazik, Matras, Popiela (85 min. Szczerba), Wróbel (62 min. Sojda)

Sędziował: T. Kita (Brzesko), widzów: 1500