Sylwester Janiszewski triumfuje w Mościcach

Po koncertowej jeździe zwycięstwo w Azoty Tarnów 5. Kryterium E. Kwiatkowskiego wywalczył dziś Sylwester Janiszewski. Reprezentujący barwy ekipy CCC Polsat Polkowice zawodnik pokonał w rywalizacji swojego drużynowego kolegę Bartłomieja Matysiaka.

W ramach wtorkowego kryterium, poświęconego pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego, zawodnicy mieli do pokonania dystans 60 kilometrów podzielonych na 40 rund o długości 1500 metrów każda. Trasa wiodła ulicami Zbylitowską, Topolową, Białych Klonów oraz Czerwonych Klonów. O zwycięstwie w klasyfikacji generalnej kryterium, sponsorowanej przez Azoty Tarnów, decydowały punkty – co czwarte okrążenie punktowane było 5-3-2-1, a za nadrobienie okrążenia kolarze otrzymywali dodatkowe 10 punktów.

Start do wyścigu nastąpił równo o godzinie 17.00 spod Miejskiego Stadionu w Tarnowie- Mościcach. Od samego początku tempo jazdy było bardzo wysokie. Na czele niespełna pięćdziesięcioosobowego peletonu widoczne były głównie koszulki zawodników drużyn CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol Team, choć w grupie nie zabrakło przedstawicieli drużyn z Niemiec, Norwegii, Słowacji, Czech czy Bułgarii.

Na pierwszym punktowany okrążeniu najlepszy okazał się Sylwester Janiszewski z CCC Polsat Polkowice, wyprzedzając Kamila Zielińskiego (CCC Polsat Polkowice), Mariusza Wiesiaka (Reprezentacja Polski) i Adriana Banaszka (BDC MarcPol Team).

Cały wyścig rozegrany został pod dyktando kolarzy jadących w niebieskich i pomarańczowych trykotach. Kolejne punkty na swoim koncie zapisywał Janiszewski, który jadąc bardzo czujnie zdołał ich ostatecznie zgromadzić 41. To wystarczyło, by sięgnął on po końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na podium obok niego stanął Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), z dorobkiem 23 punktów, oraz Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol Team), który zdołał zdobyć 18 punktów.

Klasyfikacja generalna nie była jednak jedyną, o zwycięstwo w której tego dnia walczyli zawodnicy. Najlepszym orlikiem został Piotr Wojciechowski z KTK Kalisz, natomiast nagrodę za pierwsze miejsce na mecie wywalczył Mateusz Wiesiak z narodowej reprezentacji Polski. W klasyfikacji zawodników zagranicznych zwycięski był Niemiec Joachim Tolles (Team LV Sachsen), a klasyfikację drużynową wygrała ekipa CCC Polsat Polkowice.