Pięć bramek w Brzesku

Piłkarze Okocimskiego Brzesko rozbili Garbarnię Kraków 5:0 w spotkaniu II ligi piłki nożnej. Zespół z Brzeska, który już wywalczył awans, w kolejnym meczu spotka się na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Drużyna Okocimskiego Brzesko odniosła kolejne efektowne ligowe zwycięstwo. Już w pierwszej akcji meczu z Garbarnią prowadzenie zdobył po indywidualnej akcji Tomasz Ogar. Goście mogli wyrównać kilka minut później,ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Praciak.

Na kolejną bramkę kibice czekali prawie do końca pierwszej połowy. W 41 minucie do siatki trafił Smółka, po dośrodkowaniu Wojcieszyńskiego.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Broniący się przed spadkiem krakowianie nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce lidera, a gospodarze zdobywali kolejne gole.

W 67 minucie ponownie trafił do siatki Paweł Smółka, tym razem z rzutu karnego. W 75 minucie Wojcieszyński zdobył swoją bramkę, uderzając celnie z linii pola karnego. Wreszcie w 82 minucie po raz trzeci trafił Smółka. Tym razem „pomógł” nieco bramkarz gości, który tak niefortunnie próbował łapać piłkę, że ta wpadła do siatki.

Okocimski może zakończyć sezon bez porażki. W następnej kolejce zespół z Brzeska wyjeżdża na mecz z Pogonią Siedlce, zajmującą 11 miejsce w tabeli.

Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 5:0 (2:0)

Bramki: Ogar (1 min.) Smółka 3 (41, 67 i 82 min.), Wojcieszyński (75 min.)

Żółte kartki: Wieczorek, Wojcieszyński - Piszczek, Iwan

Okocimski: Kozioł - Wieczorek (87 min. Oświęcimka), Cegliński, Jacek, Wawryka, Baliga, Wojcieszyński, Pyciak (83 min. Szymonik), Krzak (68 min. Łytwyniuk), Ogar, Smółka (85 min. Trznadel)

Sędziował: M. Woś (Zamość), widzów: 600