Tarnowianie ciągle niepokonani

W spotkaniu piątej kolejki Speedway Ekstraligi żużlowcy Azotów Tauronu Tarnów pokonali na własnym torze Unię Leszno 56:34. W zespole gospodarzy najskuteczniejsi okazali się Janusz Kołodziej, zdobywca 13 punktów oraz Greg Hancock (12 pkt). W drużynie gości najlepszy był Jarosław Hampel, który w sześciu startach wywalczył 10 punktów. Zespól z Tarnowa zajmuje w tabeli pierwsze miejsce, ale po przerwaniu meczu w Gorzowie gorzowianie mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Żużlowcy Azotów Tauronu Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Tym razem tarnowianie pokonali na własnym torze Unię Leszno 56:34.

Mecz rozpoczął się od dwóch biegów remisowych, dopiero trzeci wyścig wygrany przez Madsena i Vaculika 4:2 pozwolił gospodarzom objąć prowadzenie.

Zespół z Mościc nie oddał go już do końca spotkania. Po biegu ósmym przewaga tarnowian wzrosła do 16 punktów. Przed trzema ostatnimi biegami Azoty Tauron prowadził różnicą 14 punktów, ale wszystkie trzy wyścigi gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając ostatecznie różnicą 22 punktów.

Najlepiej w zwycięskim zespole spisał się Janusz Kołodziej, zdobywca 13 punktów, 12 punktów wywalczył Greg Hancock. W drużynie z Leszna najwięcej punktów – 10 zdobył Jarosław Hampel.

Azoty Tauron po rozegraniu pięciu spotkań prowadzi w tabeli, ale zespół Stali Gorzów ma jedno spotkanie mniej, gdyż pojedynek gorzowian z ekipą z Zielonej Góry został przerwany po otrzymaniu informacji o śmierci Lee Richardsona.

Kolejnym rywalem tarnowian będzie właśnie Stal Gorzów.

Azoty Tauron Tarnów - Unia Leszno 56:34

Punkty dla Azotów Tauronu: Hancock 12 (3,3,2,3,1), Gomólski 0 (0), Madsen 11 (3,2,2,1,3), Vaculik 8 (1,3,1,1,2), Kołodziej 13 (3,3,1,3,3), Jamróg 4 (1,1,0,2), Janowski 8 (2,1,2,3,0)