Galicyjska Jesień Literacka

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie zaprasza 26 września miłośników poezji, pięknego słowa i literatury na spotkanie w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Spotkanie z autorami rozpocznie się w ratuszowej bibliotece o 9.30.

26 września o godzinie 9.30 w radłowskiej bibliotece rozpocznie się Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka.
Impreza będzie dla czytelników okazją do spotkania z poetą ks. Wacławem Buryłą, pisarzem emigracyjnym Kazimierzem Ivosse, krytykiem literackim, publicystą i poetą Ryszardem Rodzikiem oraz z Grażyną Niegrzybowską - przedstawicielem Zarządu Głównego ZLP piszącą aktualnie książkę o Jesieniach Literackich.

Ks. Wacław Buryła to laureat wielu konkursów poetyckich. Jest autorem m.in. antologii "Cud który trwa" poświęconej pontyfikatowi Jana Pawła II, "Na naszych oczach" w której znalazły się wiersze, świadectwa i grafiki dotyczące osoby ks. Jerzego Popiełuszki. Obecnie przygotowuje antologię "Na oczach poety umiera świat" oraz antologię o tematyce wigilijno - bożonarodzeniowej. Ks. Buryła jest również współorganizatorem Konkursu Poetyckiego "O ludzką twarz Człowieka".
Kazimierz Ivosse to publicysta i pisarz, a także artysta plastyk. Jest autorem licznych artykułów, esejów i reportaży oraz słuchowisk radiowych. Na swoim koncie ma także kilka powieści, m.in. "Zanim zabrzmi cisza" (1982), "Garść nieba, garść piekła" (1988), "Tak daleko drugi brzeg" (1999) czy "Claudine" (2002), oraz liczne opowiadania. Jest właścicielem galerii sztuki w Oldenburgu, Lubece i Hamburgu. Sam uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę i rysunek. Jest częstym uczestnikiem wystaw zbiorowych i indywidualnych. W Niemczech mieszka od 1988 roku.

Ryszard Rodzik to poeta, dziennikarz radiowy i twórca grupy poetyckiej "Każdy". Dotychczas wydał dwie książki poetycki: "Łąka nieba" (1992) oraz "Fotoplatykon" (2001). Od piętnastu lat w krakowskim radiu ALFA prowadzi autorską audycję poświęconą poezji i zatytułowaną "Każdy rodzi się poetą".
25.09.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |