W przyjacielskiej atmosferze

W sparingowym pojedynku Unii Tarnów i Wisły Kraków padł remis 2:2. Goście uratowali remis w ostatnich minutach spotkania. Na trybunach zasiadło sześć tysięcy kibiców, którzy stworzyli i przeżyli w Tarnowie piłkarskie święto.

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali 2:2 w rozegranym w Mościcach meczu sparingowym w Wisłą Kraków. Na trybunach zasiadło kilka tysięcy kibiców obydwu drużyn, a przyjacielska atmosfera z trybun przeniosła się i na murawę.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Unii. Grupa fotoreporterów usadowiona za bramką gospodarzy bardziej nudziła się niż pracowała.

Pierwsza bramka dla tarnowian padła w 35 minucie meczu. Piłkę dośrodkowaną w pole karne głową zgrał do tyłu Popiela, a Matras uderzeniem po ziemi w długi róg skierował ją do bramki.

Drugą bramkę dla Unii zdobył w 58 minucie Wróbel. Piłkarz Unii znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzelił po ziemi obok interweniującego Snopka.

Końcówka spotkania należała do Wisły, kontaktową bramkę zdobył w 84 minucie Kamiński. Kilka minut później kolejnego gola mógł zdobyć ponownie Wróbel, ale tym razem nie trafił do siatki w sytuacji sam na sam.

Wyrównanie padło w ostatniej akcji meczu. Po rzucie wolnym najprzytomniej pod bramką Unii zachował się Quioto, który mimo asysty obrońców skierował piłkę do siatki.

Trener Kijowski zmienił w trakcie meczu całą drużynę, Wisła z kolei zagrała w składzie złożonym głównie z zawodników testowanych oraz grających w Młodej Ekstraklasie. Mimo to kibice obydwu drużyn stworzyli w Mościcach atmosferę wielkiego piłkarskiego święta.

Unia Tarnów - Wisła Kraków 2:2 (1:0)