Na własne życzenie

Piłkarze Unii Tarnów przegrali na własnym boisku ligowy mecz z Janiną Libiąż 2:3, tracąc decydującą bramkę w przedłużonym czasie gry. Tarnowianie mają już zapewnione zwycięstwo w rozgrywkach III ligi, a w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Beskidem Andrychów.

W ciągu pierwszych kilkunastu minut meczu z Janiną Libiąż, piłkarze Unii mogli kilkakrotnie objąć prowadzenie. Na bramkę gości strzelali Popiela, Sojda i Radliński, wynik nie uległ jednak zmianie.

Tymczasem w 19 minucie piłkarze z Libiąża przeprowadzili kontrę, piłkę z pola karnego Furmański wybijał tak niefortunnie, że zagrał ręką. W efekcie tarnowianie ukarani zostali rzutem karnym, który wykorzystał Snadny.

Pięć minut później było już 0:2. Tym razem Witoń przy biernej postawie obrońców przelobował interweniującego bramkarza Unii.

Mimo straty dwóch bramek,gospodarze nie rezygnowali z osiągnięcia dobrego rezultatu. W 35 minucie z rzutu wolnego trafił do siatki gości Kostecki. Tuż przed przerwą tarnowianie mieli nieco szczęścia, gdy piłka trafiła w słupek bramki Libery, po kolejnym uderzeniu Snadnego.

W drugiej połowie piłkarze Unii zaatakowali z jeszcze większą determinacją. W 58 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do wyrównania doprowadził Radliński. W chwilę później czerwoną kartką ukarany został Furmański i tarnowianie przez pół godziny grali w osłabieniu. Mimo to mogli wygrać spotkanie. Trzy punkty mogli zapewnić Unii ponownie Kostecki i Kamil Wilk, gola zdobyli jednak w doliczonym czasie gry goście. Artur Szlęzak uderzył zza linii pola karnego i zaskoczył zupełnie bramkarza Unii.

6 czerwca rozegrana zostanie ostatnia kolejka III ligi. Tarnowianie wyjeżdżają na mecz z Beskidem do Andrychowa.

Unia Tarnów – Janina Libiąż 2:3 (1:2)
Bramki: Kostecki (35 min.), Radliński (58 min.) - Snadny (19 min.), Witoń (24 min.), Szlęzak (90 min.)
Żółte kartki: FurmańskiDukała, czerwona kartka: Furmański (druga żółta)

Unia: Libera - Witek, Furmański, Kazik, Węgrzyn, Radliński, Ślęzak (84 min. Jamróg), Kostecki, Sojda (72 min. Wilk), Popiela (72 min. Szczerba), Wróbel (77 min. Adamski)
Sędziował: D. Pająk z Wadowic, widzów: 500