Brąz dla pań

Studenci tarnowskiej PWSZ zakończyli zmagania w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej w bulderingu w roku akademickim 2011/2012. Na problemach przygotowanych przez organizatorów – krakowską Koronę, rywalizowali wspinacze reprezentujący szkoły wyższe z terenu Małopolski.

Tarnowscy akademicy, trenujący na co dzień w sekcji wspinaczki sportowej AZS PGNiG PWSZ Tarnów, walczyli o trzecie miejsca w klasyfikacji końcowej Ligi. Wśród pań awans do finału wywalczyła Agnieszka Szepielak, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ósme miejsce zajęła Magdalena Karaś. Dzięki tym wynikom panie zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji trzeciego rzutu Ligi.

Wśród panów rywalizacja była równie zacięta. Studenci tarnowskiej PWSZ podjęli próbę awansu na podium z szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej i wystartowali w dziewięcioosobowym składzie, dzięki czemu byli najliczniejszą drużyną. Niestety, nikomu z reprezentantów PWSZ nie udało się wywalczyć miejsca w finale, a najlepiej punktowali Jędrzej Komosiński (miejsce 16.), Jakub Stuglik (miejsce 17.) oraz Łukasz Mężyk (miejsce 18.). Wywalczone punkty pozwoliły panom zająć trzecie miejsce na podium trzeciego rzutu Ligi, jednak ostatecznie panowie uplasowali się na czwartym miejscu w klasyfikacji końcowej Małopolskiej Ligi Akademickiej w boulderingu. Zwyciężył zespół AZS AGH Kraków, przed AZS AWF Kraków i AZS UJ.

Cieszyły się za to panie, które obroniły wywalczone w drugiej edycji miejsce na najniższym stopniu podium. Rywalizację kobiet wygrał AZS AGH Kraków przed AZS UJ.