Brąz szczypiornistów

Piłkarze ręczni AZS PGNiG Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie po raz czwarty wzięli udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Tarnowianie wywalczyli w finałowym turnieju trzecie miejsce w klasyfikacji PWSZ i 12 miejsce w klasyfikacji końcowej.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn wzięło udział 16 najlepszych drużyn akademickich z całej Polski. Wśród nich znalazła się również reprezentacja PWSZ z Tarnowa. Tarnowskim studentom udało się powtórzyć sukces sprzed roku zdobywając brązowe medale w typach uczelni, a w klasyfikacji końcowej mistrzostw plasując się na 12 miejscu.

Mistrzostwa rozpoczęły się dla tarnowian bardzo dobrze – wygrali pewnie z Uniwersytetem Rzeszowskim 24:19. Niestety następne mecze grupowe nie były już tak udane. Drużyna z Tarnowa uległa po bardzo zaciętym meczu Politechnice Łódzkiej 24:25 oraz Politechnice Poznańskiej 19:24. Studenci z Tarnowa zajęli trzecie miejsce w swojej grupie, co pozwalało walczyć im tylko o miejsca 9 – 12.

W drugim etapie rozgrywek drużyna PWSZ Tarnów została pokonana przez drużynę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy (37:31). W ostatnim meczu turnieju, o 11 miejsce, a jednocześnie o srebrny medal w typach uczelni, drużyna PWSZ Tarnów spotkała się ze swoją imienniczką z Leszna. Po ciężkim i bardzo trudnym meczu szczypiornistom z Tarnowa nie udało się zdobyć 11 miejsca, przegrali bezpośrednią konfrontację 26:32.

Reprezentacja PWSZ w Tarnowie występowała w składzie: Grzegorz Barnaś i Łukasz Szostak (bramkarze) oraz: Wojciech Michalik, Bartłomiej Siedlik, Mikołaj Sygnarowicz, Kamil Dereń, Jerzy Niedzielski, Andrzej Ogonowski, Radosław Sroka, Paweł Sokół, Daniel Marszałek, Michał Szuba, Michał Władyczak, Przemysław Łaszewski.

Opiekunem i trenerem drużyny jest Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział: - Osiągnięty przez moją drużynę wynik nie jest do końca satysfakcjonujący, można było awansować nawet do najlepszej ósemki – wygrywając mecz z Politechniką Łódzką, który przegraliśmy jedną bramką, po bardzo wyrównanym spotkaniu. Niestety, mecz ten kosztował moją drużynę bardzo wiele sił i zdrowia, którego zabrakło w dalszych spotkaniach. Impreza, jaką są finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn, to turniej, na którym rozgrywa się dwa mecze na najwyższych obrotach dziennie i jeżeli nie ma się szerokiej ławki nie ma, co marzyć o końcowym sukcesie. Niemniej jednak chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za walkę oraz pogratulować brązowego medalu w typach uczelni. Powtórzyliśmy sukces sprzed roku i sprzed dwóch lat a to jest bardzo bardzo duży wyczyn. Turniej pokazał, że jesteśmy drużyną, która się łatwo nie poddaje.