Łukasz Kiwior coraz bliżej tytułu

Na torze w Radomiu rozegrane zostały 28 i 29 lipca zawody kartingowe z cyklu International Poland Championship Series 4, IX i X runda Rok Cup Poland oraz Easykart i Puchar Polski PZM. W kategorii Super Rok ponownie zawody wygrał tarnowianin Łukasz Kiwior, zawodnik Speed Race Tarnów Racing Team.

Na torze w Radomiu rozegrane zostały 28 i 29 lipca zawody kartingowe z cyklu International Poland Championship Series 4, IX i X runda Rok Cup Poland oraz Easykart i Puchar Polski PZM.

Na starcie zawodów w Radomiu stanęli zawodnicy w grupach wiekowych: Baby Rok, Mini Rok, Junior Rok, Rok i Super Rok oraz KF3, M60, E60, E50. W zawodach wystartowali również wychowankowie tarnowskiej sekcji kartingowej przy torze Speed Race – Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Dawid Misztal, Karol Panek, Łukasz Kiwior i Oliwier Jadach.

W najstarszej kategorii wiekowej - Super Rok - w sobotę bezkonkurencyjny był Łukasz Kiwior, który dwa wyścigi wygrał. Za nim uplasowali się Andrzej Słowiński i Mariusz Szymczak. Natomiast w niedzielę zwyciężył Adrian Marcinkiewicz, na drugim miejscu uplasował się Łukasz Kiwior, a trzecie miejsce zajął Damian Kaczorowski.

Tarnowianin wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu jest Mariusz Szymczak, obrońca tytułu mistrzowskiego oraz Damian Kaczorowski na trzecim miejscu.
W kategorii Mini Rok bardzo dobrze zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników w całej stawce - Kacper Szczurek, który w sobotę zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej tarnowianin wywalczył ostatecznie dobre, siódme miejsce.

Kolejne zawody odbędą się 8 i 9 września w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.