Udana inauguracja

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli rozgrywki II ligi od wygranej na własnym boisku z Wisłą Płock 2:1. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a decydującego gola zdobył w 73 minucie Sławomir Matras. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Rzeszowie z Resovią.

Trzy punkty wywalczyli w spotkaniu inaugurującym rozgrywki II ligi piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali na własnym boisku Wisłę Płock 2:1.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wspaniale, już w 3 minucie Jakub Wróbel z 25 metrów przelobował bramkarza Wisły i trafił do siatki. 10 minut później mogło być 2:0, ale Radliński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Później inicjatywę przejęli piłkarze Wisły, którzy już przed przerwą mogli kilkakrotnie doprowadzić do wyrównania. W 21 minucie Libera wygrał pojedynek sam na sam z Sekulskim, kilkanaście minut później do bramki nie trafił Dziedzic, wreszcie w 41 minucie Tomasz Libera obronił uderzenie głową Radicia.

Wyrównująca bramka padła z rzutu karnego w 44 minucie. Sędzia uznał, że Węgrzyn zagrał ręką w polu karnym, w efekcie do siatki trafił z 11 metrów Dziedzic.

W drugiej połowie goście nadal przeważali, w 51 minucie najlepszą okazję bramkową zmarnował Grudzień, który nie poradził sobie z Liberą w sytuacji sam na sam.

Decydująca akcja meczu nastąpiła w 73 minucie. Łukasz Popiela podał do wychodzącego Sławomira Matrasa, a ten, mimo asysty obrońcy, wbiegł w pole karne i z okolic narożnika uderzył w długi róg. Piłka wpadła do siatki, a kilkanaście minut później tarnowianie mogli cieszyć się z wygranej.

W drugiej kolejce rywalem Unii będzie Resovia, a mecz rozegrany zostanie w Rzeszowie.

Unia Tarnów – Wisła Płock 2:1 (1:1)

Bramki: Wróbel (3 min.), Matras (73 min) - Dziedzic 44 (min.)
Żółte kartki: Popiela, Ślęzak, Węgrzyn - Sekulski, Magdoń
Unia: Libera - Witek, Kazik, Pawlak, Węgrzyn, Radliński, Popiela, Ślęzak (60 min. Sojda), Matras, Fałowski (66 min. Drozdowicz), Wróbel (80 min. Szczerba).
Sędziował: M. Bielawski (Mysłowice), widzów: ok. 2 000