Udany debiut

Piłkarze Okocimskiego Brzesko z opóźnieniem, ale za to udanie zadebiutowali w rozgrywkach I ligi wygrywając na wyjeździe z Bogdanką Łęczna 2:1. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Tomasz Ogar.

Inauguracyjne, wyjazdowe spotkanie piłkarzy Okocimskiego w I lidze nie rozpoczęło się po myśli beniaminka z Brzeska. Już w szóstej minucie nieporozumienie pomiędzy obrońcami gości wykorzystał Ropiejko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik jeszcze kilkakrotnie absorbował obronę i bramkarza Okocimskiego, m. in. w 18 minucie piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Pierwszą akcję pod bramką gospodarzy brzeszczanie przeprowadzili dopiero w w 22 minucie – po uderzeniu głową Wojcieszyńskiego, piłka trafiła w poprzeczkę. Wreszcie w 36 minucie grający coraz lepiej goście doprowadzili do remisu.

W drugiej połowie Okocimski grał lepiej od gospodarzy, ale długo nie przełożyło się to na zmianę rezultatu. W ostatniej minucie meczu na boisku pojawił się Tomasz Ogar. Chwilę później po dośrodkowaniu Łytwyniuka skierował on piłkę do siatki bramki Bogdanki, dając swojej drużynie zwycięstwo w ligowej inauguracji.

Bogdanka Łęczna – Okocimski Brzesko 1:2 (1:1)

Bramki: Ropiejko (6 min.) - Wojcieszyński (36 min.), Ogar (90 min.)

Żółte kartki: Wojcieszyński, Zaniewski, Jeriomenko

Okocimski: MieczkowskiWieczorek, Jacek, Urbański, Wawryka, Szałęga (73 min. Pyciak), Baliga, Wojcieszyński, Łytwiniuk, Darmochwał (82 min. Jeriomenko), Zaniewski (90 min. Tomasz Ogar)

Sędziował: W. Krztoń (Olsztyn), widzów: 500.