Janowski piąty w Zielonej Górze

Tomasz Jędrzejak został nowym indywidualnym mistrzem Polski na żużlu. W zawodach rozegranych w Zielonej Górze zawodnik Betardu Sparty Wrocław zdobył 14 punktów. Maciej Janowski, jedyny reprezentant Azotów Tauronu Tarnów w turnieju finałowym wywalczył piąte miejsce i 10 punktów.

Na torze w Zielonej Górze rozegrano finałowy turniej indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zwyciężył Tomasz Jędrzejak z Betardu Sparty Wrocław z dorobkiem 14 punktów. W biegu dodatkowym o srebrny medal Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) zwyciężył Krzysztofa Buczkowskiego (Polonia Bydgoszcz).

Maciej Janowski, jedyny reprezentant Azotów Tauronu Tarnów w turnieju finałowym zajął piąte miejsce. Tarnowianin wywalczył w Zielonej Górze 10 punktów i podzielił piątą lokatę z Piotrem Protasiewiczem oraz Grzegorzem Zengotą. Maciej Janowski raz przyjechał do mety jako pierwszy, trzy razy zajął drugie miejsce, a raz wywalczył zaledwie jeden punkt. W efekcie do walki o medal zabrakło jednego punktu.