Tarnowianin mistrzem Polski

Na torze w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry rozegrane zostały finałowe zawody kartingowe z cyklu International Poland Championship. Mistrzem Polski w kategorii Super Rok został Łukasz Kiwior, zawodnik Speed Race Tarnów Racing Team.

Łukasz Kiwior, zawodnik Speed Race Tarnów Racing Team wywalczył tytuł mistrza Polski w wyścigach kartingowych w kategorii Super Rok. Tarnowianin już w sobotniej rundzie zawodów rozegranych na torze w Starym Kisielinie przypieczętował zwycięstwo w całym sezonie, a teraz już rozpoczyna przygotowania na Mistrzostwa Świata w Lonato (Włochy), które odbędą się w dniach 11-14 października. - Jeden z głównych celów na ten rok został osiągnięty, teraz czas się sprawdzić na arenie międzynarodowej. Dziękuję najbliższym za wsparcie i doping kibicom oraz wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc w osiągnięciu marzeń - mówi Łukasz Kiwior.
Na starcie zawodów w Starym Kisielinie stanęli zawodnicy w grupach wiekowych Baby Rok, Mini Rok, Junior Rok, Rok i Super Rok oraz KF3, M60, E60, E50.
W zawodach wystartowali również inni wychowankowie tarnowskiej sekcji kartingowej przy torze Speed Race – Kacper Szczurek, Piotr Dembiński i Oliwier Jadach.
W kategorii Mini Rok, mistrzowski tytuł zdobył Jan Antoszewski, Kacper Szczurek wywalczył na zakończenie całego sezonu dobre,13 miejsce. W prestiżowej kategorii ROK 125 Piotr Dembiński ostatecznie zajął 10 pozycję.

Bardzo dobrze zaprezentował się też najmłodszy zawodnik SRT Racing Team Oliwier Jadach, który w stawce najmłodszych adeptów kartingu w kraju zdobył kolejne dwa puchary Kartingowych Mistrzostw Polski.