Wygrana z liderem

Piłkarze Unii Tarnów po dobrym meczu wygrali na wyjeździe z Wisłą Puławy 2:1. Tarnowianie mają po dziewięciu rozegranych meczach 17 punktów, tyle samo, co Wisła Puławy i Puszcza Niepołomice. W najbliższym spotkaniu rywalem Unii na stadionie w Mościcach będzie Pelikan Łowicz.

W spotkaniu dwóch drużyn z czołówki II ligi – Wisły Puławy i Unii Tarnów – lepsi okazali się tarnowianie. W pierwszej fazie meczu goście głównie się bronili, ale w 25 minucie przeprowadzili akcję, która przyniosła im prowadzenie. Po podaniu Radlińskiego na bramkę Wisły uderzał Fałowski, bramkarz wybił piłkę, ale dobitka Jakuba Wróbla okazała się skuteczna.

Do przerwy wynik nie uległo zmianie, a od początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do zdecydowanego ataku. Wyrównanie mogło paść w 58 minucie, ale piłka po strzale Nowka poszybowała minimalnie na poprzeczką. Tarnowianie odpowiedzieli akcją, po której Drozdowicz nie trafił z bliska do pustej bramki. W 70 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły znalazł się Wróbel i przerzucając piłkę nad bramkarzem zdobył drugiego gola dla Unii. Kilka minut później mogło być 0:3 gdy na bramkę gospodarzy uderzał Fałowski, piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

W końcówce gospodarze zdobyli kontaktową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową Martusia. Chwilę później piłka ponownie wpadła do bramki Unii, ale sędzia gola nie uznał, gdyż strzelec – Mikołaj Skórnicki - był na spalonym. Gospodarze mogli wyrównać jeszcze w ostatniej akcji meczu, na szczęście dla tarnowian Libera wybił nogami piłkę po uderzeniu Budzyńskiego z kilku metrów.

Po dziewięciu kolejkach spotkań na czele tabeli II ligi znajdują się trzy zespoły z 17 punktami – Unia Tarnów, Wisła Puławy i Puszcza Niepołomice.

Tarnowianie w najbliższym meczu zmierzą się na własnym boisku z zajmującym piąte miejsce Pelikanem Łowicz.

Wisła Puławy – Unia Tarnów 1:2 (0:1)
Bramki: Wróbel 2 (25 i 70 min.) - Martuś (87min.)
Żółte kartki: Drozdowicz, Witek, Radliński
Unia: Libera - Witek, Pawlak, Bednarczyk, Węgrzyn, Radliński, Ślęzak (82 min. Szczerba), Drozdowicz, Sojda (72 min. Wilk), Fałowski (88 min. Adamski), Wróbel
Sędziował: J. Kikolski (Płock), widzów: 700