Bruk – Bet zwiększa przewagę

Piłkarze Bruk – Betu Nieciecza odnieśli w kolejnym ligowym pojedynku na własnym boisku efektowne zwycięstwo 5:0 nad Granatem Skarżysko - Kamienna. Już po kilkunastu minutach niecieczanie prowadzili dwoma bramkami, w pierwszej połowie gospodarze zdobyli cztery gole, a ostatnie trafienie padło na kilka minut przed końcem meczu. Po tym zwycięstwie zespól Bruk – Betu powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem – Hutnikiem Kraków, który zremisował w Jędrzejowie z Naprzodem. Kolejnym rywalem niecieczan będzie drużyna Neptuna Końskie.

5 kwietnia zespół Bruk – Betu Nieciecza podejmował w rozgrywkach ligowych drużynę Granatu - Skarżysko Kamienna. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem niecieczan 5:0 (4:0). Jedynie na początku spotkanie goście próbowali atakować i posiadali inicjatywę. Pierwsza bramka wpadła już w 13 minucie, gdy po dośrodkowaniu Kędziora uderzeniem głową z kilkunastu metrów do siatki bramki gości trafił Smółka. Trzy minuty później było już 2:0. W polu karnym gości przytomnie zachował się Cielczyk, który strzałem w „długi róg" podwyższył prowadzenie. Gospodarze w krótkim czasie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych goli, wynik pozostał jednak bez zmian do 28 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Kota piłkę celnie uderzył głową Fijał. Później gospodarze znowu zmarnowali kilka okazji, ale jeszcze przed przerwą, w 39 minucie z rzutu wolnego kolejnego gola zdobył Prokop.

Druga połowa meczu była dużo mniej ciekawa. Trener Marcin Jałocha posadził na ławce trzech wyróżniających się przed przerwą zawodników, a spotkanie przypominało raczej sparing lub trening. Goście mogli zdobyć honorowego gola w 66 minucie, jednak po interwencji obrońców niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Gdy wydawało się, że nic w tym spotkaniu już się nie wydarzy, na pięć minut przed końcem meczu Smółka uderzeniem z kilku metrów zdobył piątą bramkę dla gospodarzy.

Dzięki tej wygranej zespół z Niecieczy umocnił się na fotelu lidera tabeli, gdyż zajmujący drugą lokatę krakowski Hutnik stracił punkty w Jędrzejowie, gdzie zaledwie zremisował z tamtejszym Naprzodem. Kolejnym rywalem Bruk – Betu będzie drużyna Neptuna Końskie.

LKS Nieciecza - Granat Skarżysko Kamienna 5:0 (4:0)
Bramki: Smółka (13 min.), Cielczyk (16 min.), Fijał (28 min.), Prokop (39 min.), 5-0 Smółka (85 min).
Żółte kartki: Kędzior - Wereszczak, Laskowski
Sędziował: T. Piróg (Kraków), widzów: 400
Nieciecza: Baran – Kleinschmidt (46 min. Marzec), Jacek, Dzierżanowski, Cielczyk, Kot (46 min. Krauze), Prokop (61 min. Budzyński), Skiba, Kędzior – Fijał (46 min. Skowron), Smółka