Unia nie dała rady

Piłkarze Unii przegrali w Suchedniowie z tamtejszym Orkanem 1:2. W pierwszej połowie lepiej zagrali gospodarze, po przerwie inicjatywę przejęli tarnowianie, którym udało się zdobyć wyrównującego gola, niestety, po stracie drugiej bramki, mimo ambitnych prób piłkarze Unii nie byli już w stanie odrobić straty. Unia zajmuje w tabeli 11 pozycję z 20 punktami, w następnym meczu przeciwnikiem tarnowian na boisku w Mościcach będzie drużyna Glinika/Karpatii Gorlice.

Nie udało się wywalczyć punktów na boisku w Suchedniowie piłkarzom tarnowskiej Unii. Tarnowianie po ambitnej grze ulegli Orkanowi 1:2. Początek spotkania upłynął pod znakiem obustronnej walki, pierwsi uporządkowali jednak grę gospodarze i ono osiągnęli przewagę. W 17 minucie Łukasz Ubożak dośrodkował na pole karne Unii, a Radosław Wilk ubiegł obrońców i efektownym uderzeniem zdobył prowadzenie dla Orkana. W pierwszej połowie raz tylko tarnowianie mieli dobrą okazję do strzelenia bramki – kilka minut przed gwizdkiem na przerwę Tomasz Szczytyński znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką gospodarzy, nie trafił jednak w bramkę.
Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Unia śmielej zaatakowała, co przyniosło efekt w postaci wyrównania w 61 minucie. Po podaniu Radlińskiego bramkę uderzeniem z kilku metrów zdobył Robert Witek. Tarnowianie mogli nawet objąć prowadzenie, ale w 73 minucie bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Saratowicz. Losy spotkania rozstrzygnęły się kilka minut później. Niewola nieprawidłowo powstrzymywał jednego z atakujących piłkarzy Orkana i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do siatki trafił Michał Kubiec, a ambitne próby doprowadzenia do wyrównania nie przyniosły rezultatu i tarnowianie zeszli z boiska pokonani.
Unia zajmuje po 18 spotkaniach 11 miejsce w tabeli, mając 20 punktów. W następnej kolejce rywalem tarnowian będzie zajmujący ósmą lokatę zespół Glinika/Karpatii Gorlice.

Orkan Suchedniów – Unia Tarnów 2:1 (1:0)
Bramki: Wilk (17 min.), Kubiec (77 min. karny) – Witek (61min)
Żółte kartki: Ryński, Chorab, Wojtasiński, Kubiec, Gryz – Jędrusiak, Mikołajczyk
Sędziował: Z. Górnicki (Kielce), widzów: 600
Unia: Lisak – Niewola, Jędrusiak, Mikołajczyk, Pawlak, Radliński, Kazik (59 min. Kafel), Szczytyński, Witek (80 min. Węgrzyn), Saratowicz, Wolański (72 min. Rodak)