Trzy punktu Okocimskiego

Piłkarze Okocimskiego Brzesko wzbogacili się o trzy kolejne punkty, zwyciężając w ligowym meczu Jeziorak Iława 1:0. Okocimski był faworytem spotkania i nie zawiódł, mając przez większą część spotkania zdecydowaną przewagę. Okocimski zajmuje po 23 meczach 12 miejsce w tabeli, w kolejnym spotkaniu rywalem piłkarzy z Brzeska będzie zdecydowanie wyżej notowany Start Otwock, zajmujący drugie miejsce w lidze.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko byli faworytem w spotkaniu z Jeziorakiem Iława na własnym boisku i nie zawiedli swoich kibiców inkasując trzy punkty. Na początku goście próbowali atakować, po kilku jednak minutach piłkarze z Brzeska osiągnęli przewagę, dokumentując ja bramką zdobyta już w 9 minucie. Z narożnika pola karnego dośrodkował Matras, a piłkę skierował do siatki z odległości kilku metrów Ogar. Wydawało się, że taki początek zaowocuje wysoka wygraną Okocimskiego, po zdobyciu prowadzenia gospodarze zwolnili jednak tempo gry i nie mieli zbyt wielu okazji do podwyższenia rezultatu. Kolejnego gola mógł zdobyć Matras, ale jego strzał z bliskiej odległości po podaniu Szczoczarza efektownie obronił bramkarz gości. Piłkarze Jezioraka w pierwszej połowie mogli również pokonać Palczewskiego, gdy w 39 minucie w sytuacji sam na sam Pietrasik posłał piłkę nad poprzeczką.
W drugiej połowie piłkarze okocimskiego zagrali dużo słabiej, jakby starając się tylko utrzymać korzystny rezultat. W efekcie goście mieli kilka okazji do wyrównania. W 57 minucie Mateusz Wawryka wślizgiem wybił piłkę toczącą się do pustej bramki gospodarzy, kilka minut później jeden z piłkarzy Jezioraka nie trafił do pustej bramki. Goście za wszelką cenę starali się zdobyć bramkę, rzucili wszystkie siły do ataku, piłkarze z Brzeska nie byli jednak w stanie wykorzystać tej sytuacji do wyprowadzenia kontry i podwyższenia rezultatu.
Po tej wygranej Okocimski ma na koncie 32 punkty i zajmuje w tabeli 12 pozycję. W kolejnym spotkaniu rywalem „piwoszy” będzie zajmujący drugą pozycje w tabeli Start Otwock i o punkty na wyjeździe na pewno nie będzie łatwo.

Okocimski Brzesko – Jeziorak Iława 1:0 (1:0)
Bramka: Ogar (9 min)
Żółte kartki: Kozieł, Popiela, Skorupski – Jędrychowski, Drzystek, Pietrasik.
Sędziował: M. Mądzik (Kielce), widzów: 800
Okocimski: Palczewski – Łapuszek, Twardawa, Jagła, Wawryka, Dynarek (63 min. Skorupski), Kajca, Kozieł, Matras (78 min. Zontek), Ogar, Szczoczarz (68 min. Popiela)