Stracona szansa

Piłkarze Okocimskiego Brzesko prowadzili u siebie po 10 minutach spotkania ze Stomilem Olsztyn 3:0 i nie zdołali wygrać meczu. Okocimski prawie całą druga połowę grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ceglińskiego. Zespół z Brzeska zajmuje w tabeli I ligi 16 miejsce z 12 punktami. Kolejnym rywalem Okocimskiego będzie Dolcan Ząbki.

Początek spotkania Okocimskiego Brzesko ze Stomilem Olsztyn zapowiadał efektowne zwycięstwo gospodarzy. Pierwsza bramka padła, gdy mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął. Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Mateusz Wawryka, piłka odbiła się od jednego z obrońców, zaskoczyła Tomasza Ptaka i wpadła do siatki.

W siódmej minucie  było już 2:0. Z prawej strony dośrodkował Pyciak, z piłką minął się Wojcieszyńki, ale spadła ona pod nogi Łytwyniuka, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

Trzeci gol padł trzy minuty później. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Łytwyniuk, akcję zamknął Darmochwał, który zagrał głową wzdłuż bramki. Najwyżej wyskoczył Paweł Smółka i umieścił piłkę w siatce.

Kibice byli pewni wygranej, tymczasem po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić goście. W 17 minucie pierwszą bramkę zdobył uderzeniem głową z bliskiej odległości Kaźmierowski. Obydwa zespoły miały jeszcze okazje do zmiany wyniku, żadnej nie udało się jednak wykorzystać i na przerwę piłkarze schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu Okocimskiego.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. W 49 minucie Rafał Cegliński sfaulował w polu karnym Kalonasa. Sędzia ukarał zawodnika czerwoną kartką, a drużynę rzutem karnym. W efekcie Łukasz Jegliński z 11 metrów zdobył kontaktową bramkę.

Grający z przewagą goście przejęli inicjatywę i w 84 minucie w zamieszaniu pod bramką Okocimskiego do wyrównania doprowadził Łukasik.

Okocimski nie tyle zdobył punkt, ile stracił dwa. Zespół z Brzeska jest na 16 miejscu w tabli z 12 punktami. Kolejny mecz ligowy brzeszczanie rozegrają w Ząbkach z Dolcanem.

Okocimski Brzesko – Stomil Olsztyn 3:3 (3:1)

Bramki: Wawryka (1 min.), Łytwyniuk (7 min.), Smółka (10 min.) – Kaźmierowski (17 min.), Jegliński (50 min.), Łukasik (84 min.)
Żółte kartki: Smółka, Trznadel Kaźmierowski, Stefanowicz, Łukasik, Głowacki, czerwona kartka: Cegliński
Okocimski: MieczkowskiPawłowicz, Jacek, Cegliński, Wawryka, Jeriomenko (46 min. Baliga), Wojcieszyński, Łytwyniuk, Pyciak, Darmochwał (55 min. Urbański), Smółka (87 min. Trznadel)

Sędziował: T. Radkiewicz (Łódź), widzów: 500