„Wielka msza” w Tarnowie

„Wielka Msza Jan Pawel II“ skomponowana została na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II przez austriackiego kompozytora Geralda Spitznera w 2004 roku. Dzieło to zaprezentowane zostanie w Tarnowie 14 października o godzinie 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Tarnowie.

“Wielka Msza Jan Paweł II” została przez Konsorcjum w Watykanie wybrana z ponad miliona muzycznych propozycji z całego świata na uroczystość 85 urodzin papieża. Msza po raz pierwszy zabrzmiała w poznańskiej Bazylice 22 maja 2005 roku, była wystawiana w wielu państwach Europy i około 40 razy w Polsce, ostatnio podczas Mszy św. 18.05.2008 w Krakowie, którą celebrował Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz z okazji rocznicy urodzin Ojca Świętego.
Wykonawcami utworu austriackiego kompozytora są: Grażyna Zielińska – sopran, Bernard Stieler – skrzypce i Karol Drynkowski – organy.

Celem tarnowskiego koncertu jest przede wszystkim oddanie hołdu Janowi Pawłowi II oraz zwrócenie uwagi na los cierpiących z powodu choroby nowotworowej ! Dlatego podczas koncertu zbierane będą ofiary na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla Tarnowskiego Hospicjum Domowego. W tej chwili hospicjum opiekuje sie 80 pacjentami z chorobą nowotworową z terenu Tarnowa i okolicznych miejscowości.
09.10.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |