Wygrana siatkarek

Coraz lepiej radzą sobie siatkarki z Tarnowa w rozgrywkach II ligi. Tym razem tarnowianki pokonały na wyjeździe Tomasovię 3:1 i zajmują w tabeli piąte miejsce. W następnej kolejce zespól z Tarnowa zmierzą się u siebie z drużyną z Wieliczki.

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów po trudnym początku zdobywają kolejne punkty w rozgrywkach II ligi.

W ostatnim meczu tarnowianki pokonały na wyjeździe Tamasovię Tomaszów Lubelski 3:1. Pierwszego seta zespół PWSZ wygrał 25:21, za to w drugim tarnowianki zdeklasowały rywalki najpierw obejmując prowadzenie 14:4, później wygrywając partię 25:14.

W trzecim secie zespół z Tarnowa prowadził już 14:9, ale błędy i przestój w grze sprawiły, że gospodynie wyszły na prowadzenie 15:14. W końcówce partii tarnowianki jeszcze wyszły na prowadzenie 20:19, ale ostatecznie przegrały seta do 22.

Wreszcie w ostatniej partii to gospodynie wyszły na prowadzenie 12:9, tarnowianki doprowadziły do remisu 16:16, a w nerwowej końcówce zagrały lepiej od rywalek wygrywając seta 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Drużyna z Tarnowa zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi. W kolejnym meczu PKCH PWSZ zmierzy się na własnym parkiecie z zespołem z Wieliczki.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – PKCH PWSZ Tarnów 1:3 (21:25, 14:25, 25:22, 22:25)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) oraz Ruszel, Styrkowiec