Trzecia wygrana

Trzeci mecz z rzędu wygrały siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Tym razem tarnowianki pokonały we własnej hali MKS MOS Wieliczka 3:2. Tarnowski zespół zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi.

Sporo emocji przeżyli kibice siatkówki w Tarnowie. Mecz PKCH PWSZ Tarnów z drużyną z Wieliczki rozstrzygnął się dopiero w piątym secie.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 8:0, a zakończyła zdecydowaną wygraną wieliczanek 25:9. W dwóch kolejnych setach dominowały już gospodynie, wygrywając 25:18. Szansę na efektowne zwycięstwo tarnowianki zmarnowały w partii czwartej, przegrywając do 17.

Początek decydującego seta był nerwowy. Gospodynie prowadziły 2:0, później był remis 3:3. Ostatecznie jednak to tarnowianki lepiej wytrzymały trudy spotkania, zdobyły kilkupunktową przewagę i nie oddały jej już do końca.

PKCH PWSZ po rozegraniu siedmiu spotkań mają na koncie 11 punktów i zajmują w tabeli II ligi piątą lokatę.

PKCH PWSZ Tarnów – MKS MOS Wieliczka 3:2 (9:25, 25:18, 25:18, 17:25, 15:6)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) oraz Wyroba, Styrkowiec, Ruszel, Wójcik