Lepsi o bramkę

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Control Process Tarnów. Tarnowianie wygrali w Zawierciu 32:31 i zajmują w tabeli I ligi 11 miejsce z sześcioma punktami zdobytymi w ośmiu spotkaniach.

Niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Control Process Tarnów. Tarnowianie wygrali w Zawierciu z Viretem 32:31.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowian, ale po 10 minutach gry to gospodarze prowadzili 6:3. Szczypiorniści z Tarnowa odrabianie strat rozpoczęli przy wyniku 12:10, kiedy zdobyli sześć goli z rzędu i ponownie objęli prowadzenie.

Początek drugiej połowy przyniósł powiększenie przewagi, po 40 minutach gry tarnowianie prowadzili 23:17.

Dopiero w ostatnich 10 minutach gospodarze opanowali sytuację na boisku szybko odrobili kilkubramkową stratę, doprowadzając w 55 minucie do remisu 30:30. W nerwowej końcówce wygraną drużynie z Tarnowa zapewnił Mikołaj Grzesik, kilkanaście sekund przed końcem meczu.

Dzięki tej wygranej tarnowianie opuścili strefę spadkową i zajmują w tabeli I ligi 11 lokatę, mając sześć punktów po ośmiu spotkaniach. W następnym meczu Control Process zmierzy się u siebie z AZS Radom.

Viret CMC Zawiercie - Control Process Tarnów 31:32 (15:17)

Control Process: Barnaś, Nowak - Grzesik 13, Janas 5, Bieś 3, Cieniek 3, Król 3, Siedlik 2, Niedojadło 1, Sokół 1, Sygnarowicz 1, Chudzik, Dutka, Kozioł, Michalik