Udany mityng – sześć medali tarnowian

W Tarnowie odbył się mityng pływacki dla osób z niepełną sprawnością, zorganizowany przez Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. W zawodach uczestniczyło ponad 70 zawodniczek i zawodników z 14 ośrodków. Reprezentanci Tarnowa zdobyli sześć medali.

W Tarnowie odbył się II Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością. Organizatorami zawodów była Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

W mityngu udział wzięło 76 zawodniczek i zawodników z 14 ośrodków zajmujących się terapią i rehabilitacją osób z ograniczoną sprawnością. Rozegrano 15 biegów na dystansach 25 i 50 metrów oraz sztafetę 3x25 m. Nie zabrakło konkurencji dla terapeutów, która wzbudziła ogromne emocje.

Reprezentanci Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zdobyli sześć medali – niestety żaden z tarnowian nie stanął na najwyższym podium. - Celem mityngu było propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji oraz prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa – mówią organizatorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. - Nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić zawodów bez pomocy i współpracy 18 studentek i studentów Zakładu Fizjoterapii Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz ich opiekunki, mgr Jolanty Jasińskiej.