Niewykorzystany karny

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Unii Tarnów przywieźli punkt z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tarnowianie mieli nawet ogromną szansę na wygraną – w 58 minucie Michał Bigajski obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Węgrzyna. Unia zajmuje na koniec rundy jesiennej dziewiąte miejsce w tabeli z 24 punktami wywalczonymi w 17 spotkaniach.

Piłkarze Unii Tarnów w ostatnim meczu rundy jesiennej zdobyli kolejny punkt, remisując na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:0.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli wyrównany mecz, gospodarze mieli okazje do objęcia prowadzenia, ale strzelali niecelnie, bądź uniemożliwiał im to dobrze grający Tomasz Libera.

W drugie połowie to tarnowianie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Tuż po przerwie dobrą sytuację zmarnował Fałowski, a w 58 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Unii po faulu na Kamilu Wilku. Strzał Pawła Węgrzyna obronił jednak Michał Bigajski i najlepsza okazja do zdobycia trzech punktów została zaprzepaszczona.

Na koniec rundy jesiennej tarnowianie mają 24 punkty i zajmują w tabeli II ligi dziewiąte miejsce. O planach na wiosnę zdecydowanie za wcześniej mówić, gdy sami piłkarze i działacze nie wiedzą, czy drużyna w ogóle przystąpi do rozgrywek.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Tarnów 0:0
Żółte kartki: Krzymiński - Wilk

Unia: Libera - Witek, Furmański, Bednarczyk, Węgrzyn, Wilk (76 min. Drozdowicz), Ślęzak (74 min. Radliński), Kazik, Matras, Fałowski (66 min. Sojda), Wróbel