Efektownie i skutecznie

Termalica Bruk-Bet Nieciecza kończy rundę jesienną rozgrywek I ligi na drugim miejscu. W ostatnim spotkaniu niecieczanie „zatopili” na własnym boisku Flotę Świnoujście, lidera tabeli 4:0. Termalica zajmuje w tabli I ligi drugie miejsce, mając pięć punktów straty do Floty i dwa punkty przewagi nad Cracovią.

Piłkarze z Niecieczy zdeklasowali mistrza rundy jesiennej – Flotę Świnoujście – wygrywając w efektownym stylu 4:0, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyż okazji do zdobycia goli gospodarze wypracowali wyjątkowo dużo. Przypomnieć jednak należy, że od 30 minuty niecieczanie grali z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Jasińskiego.

Przewaga gospodarzy uwidoczniła się zwłaszcza pod koniec pierwszej połowy meczu. Najpierw dobrych sytuacji nie wykorzystali Lipecki i Drozdowicz, krótko przed przerwą ten drugi zrehabilitował się jednak w pełni, strzałem z kilku metrów trafiając do siatki. Jeszcze w przedłużonym czasie gry niecieczanie zdobyli drugą bramkę, po skutecznym uderzeniu Jareckiego z rzutu wolnego.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nadal atakowali, w 67 minucie Jarecki przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, chwilę później jednak do siatki skierował piłkę Rybski. Wynik ustalił w 79 minucie Jarecki, tym razem po podaniu Rybskiego. Goście do końca spotkania nie oddali na bramkę Termaliki ani jednego strzału.

Zespół z Niecieczy zajmuje w tabli I ligi drugie miejsce, mając pięć punktów straty do Floty i dwa punkty przewagi nad Cracovią.

Termalica Bruk-Bet - Flota Świnoujście 4:0 (2:0)

Bramki: Drozdowicz (44 min.), Jarecki 2 (45 i 79 min.), Rybski (68 min.)

Żółte kartki: Horvath, Pawlusiński, Czerwiński - Jasiński, Udarević, Niewiada, czerwona kartka:Jasiński (druga żółta)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Pawlusiński, Horvath (67 min. Rybski), Lipecki, Kaczmarczyk, Jarecki (80 min. Ceglarz), Drozdowicz (75 min. Sobaczak)

Sędziował: T. Kwiatkowski (Warszawa), widzów 1 000.