Przedszkolaki „Pod stokrotką”

 Chociaż nowy budynek przywitał maluchy już we wrześniu, 19 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie przedszkola „Pod stokrotką”. Inwestycja, której koszt zamknął się kwotą prawie pięciu milionów złotych, w całości sfinansowana została z budżetu miasta.

 

Od września 208 maluchów uczęszcza do nowego budynku przedszkola „Pod stokrotką” przy ulicy Marii Dąbrowskiej w Tarnowie. To o 50 dzieci więcej niż placówka mogła przyjąć do tej pory przedszkole do tej pory. Lokalizacja najnowocześniejszego przedszkola w mieście nie jest przypadkowa – w okolicy przybywa nowych bloków i rodzin z małymi dziećmi. Budynek przedszkola to m.in. ponad stumetrowa sala wielofunkcyjna do zajęć ruchowych, tanecznych i korekcyjnych. Projektant przewidział również salę do zajęć dodatkowych, gdzie prowadzone są m.in. indywidualne zajęcia z dziećmi oraz lekcje języków obcych. Jest też gabinet logopedyczny – miejsce do zajęć z dziećmi w ramach udzielanej przez przedszkole pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz pokój rozmów z rodzicami przeznaczony do indywidualnych konsultacji z nauczycielami poszczególnych grup. Całości dopełnia wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Osiem oddziałów przedszkolnych podzielonych jest na grupy wiekowe, a każda grupa ma inną, bajkową nazwę. Są więc „Złote rybki”, „Krasnale”, „Przyjaciele Kubusia Puchatka” i „Misie” czyli grupy młodsze. Starsze przedszkolaki przyjęły nazwy nieco poważniejsze - „Mądre sowy” czy „Wróbelki Elemelki”. Każda grupa ma swoją estetycznie urządzoną salę zajęć, wyposażoną w nowoczesne, kolorowe meble oraz zabawki i pomoce dostosowane do zainteresowań i wieku dzieci. W każdej sali znajduje się wiele kącików zainteresowań, pobudzających aktywność dzieci oraz rozwijających ich zainteresowania.

- Miasto od dawna potrzebowało takiego obiektu. Poprzednia siedziba przedszkola mogła pomieścić o 50 maluchów mniej niż obecna. Nie było warunków do prowadzenia zajęć dodatkowych, na które było i jest ogromne zapotrzebowanie. Brakowało także zaplecza socjalnego dla pracowników. Nowe przedszkole rozwiązało wszystkie te problemy – mówi Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Koszt inwestycji, sfinansowanej w całości z budżetu miasta, zamknął się kwotą prawie pięciu milionów złotych.

19.11.2012
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |