Szkoła na podium

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie po raz trzeci z rzędu została sklasyfikowana na trzecim miejscu w klasyfikacji typów uczelni (PWSZ) w ramach podsumowania rywalizacji sportowej Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej tarnowska PWSZ również powtórzyła wynik z roku ubiegłego – zajęła 45. pozycję.

PWSZ w Tarnowie po raz trzeci z rzędu stanęła na najniższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji typów uczelni. Tarnowscy studenci wywalczyli łącznie 656 punktów i pozwolili się wyprzedzić jedynie Państwowym Wyższym Szkołom Zawodowym z Leszna (1065,2 p.) oraz z Nysy (836 p.). Tarnowianie wystartowali łącznie w 19 konkurencjach, w tym po raz pierwszy w historii uczelni – w szachach.

W klasyfikacji generalnej PWSZ w Tarnowie zajęła 45 lokatę i wyprzedziła m.in. Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu (48. miejsce), Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (51. miejsce), Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (57. miejsce), Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (61. miejsce), Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej (69. miejsce).

Łącznie w Akademickich Mistrzostwach Polski wystartowało 189 szkół wyższych. Tarnów reprezentowała jedynie PWSZ.

Największym sukcesem tarnowskich studentów, trenujących na co dzień w sekcjach AZS PGNIG PWSZ Tarnów, był srebrny medal Jędrzeja Komosińskiego we wspinaczce na czas, był to jedyny medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Ponadto medale w klasyfikacji typów uczelni wywalczyły futsalistki, piłkarze ręczni, a także reprezentacje kobiet i mężczyzn w biegach przełajowych oraz lekkiej atletyce. - Utrzymaliśmy poziom z roku ubiegłego zarówno w typach uczelni jak i klasyfikacji generalnej, co przy rosnącym poziomie sportu akademickiego jest dużym sukcesem. Wyprzedziliśmy trzy uczelnie wyższe będące akademiami wychowania fizycznego – to również powód do zadowolenia – mówi Jan Salamon, Prezes KU AZS PGNiG PWSZ Tarnów. - Jesteśmy konsekwentni i nie dajemy się zwariować punktomanii. Startujemy w tych dyscyplinach w których jesteśmy w stanie przygotować mocne reprezentacje. Dzięki świetnej współpracy ze sponsorem możemy poszerzać działalność w sekcjach klubowych, a rezultaty przychodzą bardzo szybko. Sekcja lekkiej atletyki rozpoczęła działalność w roku ubiegłym, a już możemy się cieszyć z medali w biegach przełajowych i konkurencjach lekkoatletycznych.