Wygrały tylko seta

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy na wyjeździe Karpatom Krosno 1:3 w kolejnym meczu II ligi siatkówki kobiet. Tarnowianki zajmują w tabeli po 11 kolejkach piąte miejsce z 16 punktami.

Siatkarki PKCH PWSWZ Tarnów na boisku lidera tabeli w Krośnie wygrały zaledwie jednego seta. Najbardziej nieudany dla tarnowianek był pierwszy set, przegrany 12:25. Później gra się nieco wyrównała, w drugiej partii zespół z Tarnowa walczył skutecznie do stanu 15:16, by przegrać ostatecznie 20:25.

W trzecim secie tarnowianki prowadziły najpierw 6:4, później 16:11. Gospodyniom udało się doprowadzić do remisu 18:18, ale przegrały seta 22:25.

W czwartej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 9:9, później krośnianki prowadziły 12:11 i zaczęły seryjnie zdobywać punkty. Gospodynie wygrały zasłużenie ostatnią partię 25:18 i całe spotkanie 3:1.

PKCH PWSZ zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce z 16 punktami po 11 meczach. Kolejnymi rywalkami tarnowianek będą siatkarki z Tarnobrzega.

PWSZ Karpaty Krosno – PKCH PWSZ Tarnów 3:1 (25:12, 25:20, 22:25, 25:18)

PKCH: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) oraz Jachym (libero), Ruszel, Styrkowiec, Wyroba, Wójcik