Przegrali pierwszą połowę

Szczypiorniści Control Processu Tarnów przegrali w meczu ligowym w Wągrowcu z Nielbą 23:30. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, przegranej przez tarnowian różnicą siedmiu bramek. Drużyna z Tarnowa zajmuje w tabeli I ligi 12 miejsce z sześcioma punktami.

Piłkarze ręczni Control Processu Tarnów nie byli faworytem w spotkaniu z wiceliderem z Wągrowca, zwłaszcza, że zagrali bez kilku podstawowych zawodników.

Gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0, później 4:1. Tarnowianie wyrównali do stanu 5:5, później jednak gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Po kwadransie gry było 9:7, ale już w 22 minucie wynik brzmiał 15:8 dla Nielby. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie siedmiobramkowym prowadzeniem faworyta – 17:10.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy wzrosła w pewnym momencie do 11 bramek i tarnowianom pozostało jedynie bronić się przed pogromem.

Control Process Tarnów zajmuje w tabeli I ligi 12 miejsce z sześcioma punktami zdobytymi w 12 meczach. Kolejnym rywalem tarnowian będzie SKPR Świdnica.

Nielba Wągrowiec – Control Process Tarnów 30:23 (17:10)

Control Process: Szostak, Barnaś, Ciochoń - Król 6, Siedlik 4, Michalik 4, Niedojadło 3, Sokół 3, Dutka 3, Kozioł, Sygnarowicz, Bujak, Janas