Gościnne tarnowianki

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy w meczu II ligi siatkówki zespołowi Siarki Tarnobrzeg 1:3. Tarnowianki zajmują w ligowej tabeli szóste miejsce z 16 punktami.

Przykrą niespodziankę sprawiły kibicom siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przegrywając na własnym parkiecie mecz ligowy z zespołem z Tarnobrzega.

Już w pierwszym secie zawodniczki gości pokazały, że przyjechały do Tarnowa po wygraną. Tarnobrzeżanki prowadziły 15:11, później 23:22 i wygrały partię 25:23.

Tarnowianki dużo lepiej i skuteczniej zagrały w drugim secie. Gospodynie wyszły na prowadzenie 11:6, by wygrać ostatecznie 25:19.

Kolejną partię dużo lepiej rozegrały siatkarki z Tarnobrzega, które prowadziły już 12:3 i wygrały seta 25:16.

Tarnowianki miały duże szanse doprowadzić do tie-breaka. W czwartym secie prowadziły 20:15, później jednak straciły kilka punktów i na tablicy wyników widniał remis 21:21. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i emocjonująca. Gospodynie miały cztery piłki setowe, żadnej jednak nie udało się wykorzystać i set zakończył się wygraną rywalek 29:27.

Zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli II ligi szóstą lokatę, mając 16 punktów zdobytych w 12 spotkaniach.

PKCH PWSZ Tarnów – TSPS Anser Siarka Tarnobrzeg 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 27:29)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Kutyła, Szubart (libero) oraz Wyroba, Styrkowiec, Ruszel, Wójcik, Jachym