Porażka w Proszowicach

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przegrały wyjazdowe spotkanie ligowe z Paleo Pogonią Proszowice 1:3. Tarnowianki zajmują w tabeli II ligi kobiet szóstą lokatę z 16 punktami zdobytymi w 13 spotkaniach.

Drużyna siatkarek PKCH PWSZ Tarnów uległa w ligowym spotkaniu w Proszowicach drużynie Paleo Pogoń 1:3.

Pierwszy set spotkania zakończył się szybką wygraną gospodyń 25:18. Mimo to tarnowianki nie zrezygnowały z osiągnięcia dobrego rezultatu i w drugiej partii zagrały dużo skuteczniej. Drużyna z Proszowic prowadziła 14:11, gdy siatkarki z Tarnowa rozpoczęły odrabianie strat. Najpierw doprowadziły do remisu 17:17, a chwilę później prowadziły już 20:17. Ostatecznie tarnowianki wygrały tę partię 25:19.

Niestety, trzeci set przypominał pierwszą partię – gospodynie szybko objęły prowadzenie 8:2, później było 16:7, 20:11 i choć udało się odrobić część strat, zespół z Proszowic wygrał 25:19.

Więcej emocji towarzyszyło czwartej partii, która rozpoczęła się od prowadzenia proszowiczanek 5:1. Tarnowianki doprowadziły jednak do remisu 10:10, a w końcówce wygrywały nawet 19:15. W tym momencie gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu i objęły prowadzenie 20:19. Przy stanie 24:24 po akcji tarnowianek sędzia przyznał punkt gospodyniom za dotknięcie siatki, kolejny punkt również zdobyły proszowiczanki i set zakończył się wynikiem 26:24, a cały mecz 3:1.

PKCH PWSZ Tarnów zajmuje w tabeli II ligi siatkarek szóstą pozycję, mając po 13 spotkaniach 16 punktów.

Paleo Pogoń Proszowice - PKCH PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 26:24)

PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Warchoł, Hajduk, Szubart, Jachym (libero) oraz Wyroba, Wójcik, Ruszel